کاشی احسان
این شرکت در سال 1365 تأسیس شده و جزء اولین شرکت‌های تولید کاشی سرامیکی در منطقه‌ میبد است. در ابتدا، فعالیت این شرکت در زمینه‌ تولید کاشی کف بود ولی خوشبختانه در سال 1378 تولید مونوپوروزا (کاشی دیوار تک‌پخت) را برای اولین بار در کشور شروع کرده و چندین طرح توسعه را جهت افزایش ظرفیت تولید کاشی کف و دیوار به برنامه فعالیت خود اضافه کرد.


احسان نیروی میبد ( گرانیت آریا )
این شرکت از سال 1377 با بهره‌گیری از بالاترین تکنولوژی روز دنیا فعالیت خود را در زمینه تولید انواع کاشی گرانیتی (پرسلانی) آغاز کرد.این شرکت با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا در تولید کاشی و سرامیک اقدام به تولید سرامیک پرسلان لعابدار پولیش نشده کرده است که این امر انقلاب بزرگی در صنعت کاشی و سرامیک ایران بود.


کاسپین سرام
این شرکت در سال 1392 تاسیس و از سال 1394 بعد از مونتاژ دستگاه ها شروع به تولید نموده است.این شرکت دارای یک خط تولید با دستگاه های ایتالیایی با ظرفیت روزانه 2500 متر مربع کاشی کف و 4000 مترمربع کاشی بدنه می باشد.در حال حاضر کاشی کف در ابعاد 60*30 تولید می گردد.با توجه به طرح توسعه کارخانه در سال آینده با اضافه نمودن خط جدید و بالا بردن ظرفیت دستگاه ها ظرفیت تولید 2 برابر می گردد این شرکت ظرفیت تولید کارخای خاص در ابعاد کوچک مانند 25*7 و غیره را دارا می باشد.

آریا لعاب
شرکت آریا لعاب احسان میبد در سال ۱۳۸۲ در 14 کیلومتری شهر تاریخی میبد تاسیس گردید کل مساحت زمین کارخانه 18000 متر مربع بوده که 10000 متر مربع آن به امکانات تولیدی اختصاص یافته که شامل بخش اولیه و توسعه ای می باشددر بخش اول تعداد ۷ عدد کوره دوار (Rotary) نصب و با ظرفیت ۱۲۰۰۰ تن به تولید مشغول می باشد. در بخش توسعه ای تعداد ۳ عدد کوره کانتینیوسن (Continuouskiln) مشتمل بر ۲ کوره ۱۰ تنی و ۱ کوره 5 تنی در حال نصب می باشد. در نهایت پس از راه اندازی کوره های جدید ظرفیت تولید به ۲۲۰۰۰ تن افزایش خواهد یافت. تولیدات فعلی شامل انواع فریت انگوب، ترانس، مات و اپک برای کلیه فرآیندهای تولید کاشی مانند ۲ بخش مونوپروزا، کف و پرسلان در طرحهای مختلف می باشد و در آینده لعاب های رنگی ، پودر چاپ و سایر موارد مورد نیاز صنعت کاشی نیز به سبد کالایی تولیدات این کارخانه افزوده خواهد شد. شرکت آریا لعاب با بهره گیری از کارشناسان مجرب ، از توانمندی بالایی در طراحی و تولید انواع لعاب ، ارائه خدمات فنی و مهندسی مناسب و پاسخگویی به کلیه نیازهای مشتریان برخوردار است. این شرکت مفتخر است که بعنوان یکی از تولید کنندگان لعاب در ایران توانسته است در سایه اتخاذ سیاستهای هدفمندانه مبتنی بر اصل مشتری مداری حضور قابل توجهی در بازار داشته و محصولات تولیدی آن مورد توجه مشتریان قرار گرفته است.
این مجموعه در زمینه تولید انواع فریت و پودرهای چاپ برای مصرف صنایع کاشی و سرامیک فعالیت دارد.
برنامه توسعه‌ای برای افزایش ظرفیت این مجموعه در حال پیشروی می‌باشد.